Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

ROHLIG SUUS Logistics  udostępnia swoim klientom światowej klasy system RedPrairie, który przez niezależne instytuty badawcze oceniany jest jako globalny lider rynku rozwiązań IT dla logistyki kontraktowej (Instytut Gartnera, ARC Advisory Group). W ciągu kilku miesięcy operator wdrożył zarządzanie logistyką w oparciu o RedPrairie u kilku swoich klientów z branży: spożywczej, wyposażenia wnętrz, AGD/RTV. Jest również trakcie kolejnych wdrożeń, m.in. u czołowego producenta sprzętu elektronicznego na świecie.

WMS wdrożony przez ROHLIG SUUS Logistics wyróżnia przede wszystkim bogaty zakres funkcjonalności oraz wyjątkowa łatwość konfiguracji, co pozwala na idealne odwzorowanie potrzeb i wymagań klienta przy obsłudze procesu logistycznego. Elastyczność i łatwość programowania w systemie skraca cały proces wdrożenia. Operator bardzo sprawnie może zaprojektować obsługę operacji, system raportowania, komunikację i inne obszary współpracy. Rezultatem końcowym jest osiągnięcie maksymalnej efektywności w zarządzaniu procesami logistycznymi oraz optymalizacja kosztów i zasobów.

Niezaprzeczalną korzyścią jest umożliwienie szybkiego dostępu do informacji związanych z gospodarką magazynową. Klient w czasie rzeczywistym może sprawdzać stany magazynowe, zamówienia i wysyłki towarów czy przeglądać raporty. Przepływ informacji jest natychmiastowy.

- Od roku wraz z ROHLIG SUUS Logistics pracujemy w nowym systemie WMS. Nasze odczucia, jako klienta, są bardzo pozytywne i cieszymy się z podjętej decyzji. Szybko zauważyliśmy pozytywne efekty, jak np. usprawnienie procesów logistycznych, eliminację większości pomyłek ludzkich czy też przyspieszenie w wymianie informacji pomiędzy nami, a naszym operatorem. Decyzja o przeniesieniu operacji do  nowego systemu WMS była dla nas naturalnym krokiem w rozwoju współpracy  - powiedział Mariusz Kobus, Logistics Manager w BEKO SA.

Istotną cechą z punktu widzenia operatora oraz klienta jest również wysoka intuicyjność WMS. Pozwala ona na wyjątkowo szybkie przygotowanie pracowników administracyjnych i magazynowych do pracy w systemie. Jest to szczególnie ważne przy obsłudze klientów z tzw. szczytami sprzedażowymi oraz w sytuacjach nagłych, wymagających sprawnego zatrudnienia nowych pracowników oraz błyskawicznego wdrożenia ich w zasady pracy w WMS. Przekłada się to na ciągłość i bezpieczeństwo operacji, co z kolei jest niezwykle pożądane przez klientów i jest jednym z podstawowych wymagań względem operatora.

- Postanowiliśmy stopniowo wdrażać system WMS  u większości naszych klientów z logistyki kontraktowej - zarówno nowych, jak i obecnych. Za nami kilka ważnych i z sukcesem zakończonych realizacji. Każda z nich wiązała się z istotnym usprawnianiem już istniejących procesów, a bardzo często z projektowaniem zupełnie nowych rozwiązań. Umocniło to nasze kompetencje w zarządzaniu systemem WMS, dzięki czemu możemy coraz bardziej efektywnie wykorzystywać jego możliwości. Mogę śmiało zaryzykować stwierdzenie, że na tyle szczegółowo poznaliśmy ten system, że możemy samodzielnie zrealizować praktycznie każde wdrożenie, nawet te najbardziej skomplikowane - powiedział Daniel Franke, członek zarządu odpowiedzialny za logistykę kontraktową, dystrybucję krajową i rozwiązania IT w firmie ROHLIG SUUS Logistics.

ROHLIG SUUS Logistics chce być liderem na rynku logistyki kontraktowej zarówno pod względem know how, jak i stosowanych narzędzi. Zakup nowoczesnego systemu WMS był kolejnym krokiem w tym kierunku. Wybór tego rozwiązania jest gwarantem bezpieczeństwa i stabilności tak dla operatora, jak i dla jego klientów.