Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

ROHLIG SUUS Logistics będzie dysponował największym obiektem logistycznym zlokalizowanym najbliżej centrum Warszawy. Będzie to istotna przewaga konkurencyjna względem pozostałych kompleksowych operatorów w Polsce. Nowy obiekt zapewni realny wzrost jakości obsługi przesyłek, szczególnie krajowych przesyłek drobnicowych.

ROHLIG SUUS Logistics realizuje kolejną doniosłą zmianę w obszarze nieruchomości. Po otwarciu dwóch kompleksów logistycznych typu build-to-suit (w Czeladzi i Poznaniu), oraz przeniesieniu oddziału w Łodzi do większego i nowoczesnego obiektu klasy A+ operator wynajął 25 500 m2 na terenie Prologis Park Janki. Jest to swoiste ukoronowanie inwestycji firmy w obiekty logistyczne w minionym 2012 roku.

Umowa najmu obejmuje istniejącą powierzchnię magazynowo-biurową wielkości 18 500 m2 oraz dodatkowy terminal cross-dockowy o powierzchni 7 000 m2, dostosowany do wymagań i specyfiki działania ROHLIG SUUS Logistics. Dobudowa terminala wraz z 35 dokami oraz 24-metrową rampą zewnętrzną planowana jest na pierwsze półrocze 2013 roku.  Całość będzie największym tego typu obiektem w tak bliskiej odległości od Warszawy, zajmowanym przez operatora świadczącego kompleksowe usługi logistyczne. Terminale drobnicowe pozostałych dużych operatorów oddalone są od stolicy o średnio kilkanaście kilometrów więcej - od 13 do nawet ponad 20 km. Osiągnięta bliskość będzie więc silną przewagą konkurencyjną ROHLIG SUUS Logistics. Co więcej, dogodna lokalizacja - z szybkim dostępem do autostrady A2 i trasy S8 oraz za 2-3 lata do trasy S7 (nieruchomość jest położona tuż obok Węzła Wypędy) - będzie miała widoczny wpływ na atrakcyjność usług, w szczególności na terminowość oraz większą elastyczność w godzinach podjęć przesyłek.

- W dystrybucji niezmiennie na pierwszym miejscu liczy się czas i jakość dostaw. Centrum logistyczne w Jankach, jak i pozostałe kluczowe inwestycje mają ogromne znaczenie w kontekście doskonalenia naszego systemu dystrybucji drobnicowej, który już dziś umożliwia dostawę towaru w 24 h na terenie całego kraju. Z pewnością ugruntowuje to naszą pozycję rynkową wśród nielicznych operatorów posiadających własny system dystrybucji i znacząco zwiększa możliwości operacyjne przy zachowaniu gwarancji wysokiej jakości usług - powiedział Daniel Franke, członek zarządu odpowiedzialny za logistykę kontraktową, dystrybucję krajową i rozwiązania IT w firmie ROHLIG SUUS Logistics.

Centrum logistyczne na życzenie operatora zostało zaprojektowane w sposób nowoczesny i proekologiczny, m.in. tak, aby w znacznym stopniu ograniczyć zużycie energii elektrycznej, maksymalnie zwiększając przy tym wykorzystanie światła dziennego.

Zakończenie budowy terminala cross-dockowego i przeniesienie operacji logistycznych do nowego obiektu planowane jest na czerwiec 2013 roku.