INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

ROHLIG SUUS Logistics najbliżej Warszawy

  • 04/01/2013, Warszawa

  • ROHLIG SUUS Logistics w największym centrum logistycznym najbliżej Warszawy

 

ROHLIG SUUS Logistics będzie dysponował największym obiektem logistycznym zlokalizowanym najbliżej centrum Warszawy. Będzie to istotna przewaga konkurencyjna względem pozostałych kompleksowych operatorów w Polsce. Nowy obiekt zapewni realny wzrost jakości obsługi przesyłek, szczególnie krajowych przesyłek drobnicowych.

ROHLIG SUUS Logistics realizuje kolejną doniosłą zmianę w obszarze nieruchomości. Po otwarciu dwóch kompleksów logistycznych typu build-to-suit (w Czeladzi i Poznaniu), oraz przeniesieniu oddziału w Łodzi do większego i nowoczesnego obiektu klasy A+ operator wynajął 25 500 m2 na terenie Prologis Park Janki. Jest to swoiste ukoronowanie inwestycji firmy w obiekty logistyczne w minionym 2012 roku.

Umowa najmu obejmuje istniejącą powierzchnię magazynowo-biurową wielkości 18 500 m2 oraz dodatkowy terminal cross-dockowy o powierzchni 7 000 m2, dostosowany do wymagań i specyfiki działania ROHLIG SUUS Logistics. Dobudowa terminala wraz z 35 dokami oraz 24-metrową rampą zewnętrzną planowana jest na pierwsze półrocze 2013 roku.  Całość będzie największym tego typu obiektem w tak bliskiej odległości od Warszawy, zajmowanym przez operatora świadczącego kompleksowe usługi logistyczne. Terminale drobnicowe pozostałych dużych operatorów oddalone są od stolicy o średnio kilkanaście kilometrów więcej - od 13 do nawet ponad 20 km. Osiągnięta bliskość będzie więc silną przewagą konkurencyjną ROHLIG SUUS Logistics. Co więcej, dogodna lokalizacja - z szybkim dostępem do autostrady A2 i trasy S8 oraz za 2-3 lata do trasy S7 (nieruchomość jest położona tuż obok Węzła Wypędy) - będzie miała widoczny wpływ na atrakcyjność usług, w szczególności na terminowość oraz większą elastyczność w godzinach podjęć przesyłek.

- W dystrybucji niezmiennie na pierwszym miejscu liczy się czas i jakość dostaw. Centrum logistyczne w Jankach, jak i pozostałe kluczowe inwestycje mają ogromne znaczenie w kontekście doskonalenia naszego systemu dystrybucji drobnicowej, który już dziś umożliwia dostawę towaru w 24 h na terenie całego kraju. Z pewnością ugruntowuje to naszą pozycję rynkową wśród nielicznych operatorów posiadających własny system dystrybucji i znacząco zwiększa możliwości operacyjne przy zachowaniu gwarancji wysokiej jakości usług - powiedział Daniel Franke, członek zarządu odpowiedzialny za logistykę kontraktową, dystrybucję krajową i rozwiązania IT w firmie ROHLIG SUUS Logistics.

Centrum logistyczne na życzenie operatora zostało zaprojektowane w sposób nowoczesny i proekologiczny, m.in. tak, aby w znacznym stopniu ograniczyć zużycie energii elektrycznej, maksymalnie zwiększając przy tym wykorzystanie światła dziennego.

Zakończenie budowy terminala cross-dockowego i przeniesienie operacji logistycznych do nowego obiektu planowane jest na czerwiec 2013 roku.

Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)