Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

W związku z uruchomieniem stałych linii drobnicowych w transporcie z Chin do Wrocławia, ROHLIG SUUS Logistics na początku kwietnia br. otworzył w stolicy Dolnego Śląska dedykowane biuro handlowo-operacyjne air&sea. Krok ten wpisuje się w obraną przez firmę strategię decentralizacji i obsługi klientów lotniczo-morskich z poziomu regionu.

- W regionie południowo-zachodnim od dłuższego czasu obserwujemy dynamiczny rozwój gospodarki, który pociąga za sobą wzrost popytu na kompleksowe usługi logistyczne, takie jak transport lotniczy, morski i drogowy, profesjonalna obsługa celna, oraz magazynowanie. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom rynkowym oraz kontynuując obraną politykę, by być jak zawsze blisko naszych klientów, otworzyliśmy biuro we Wrocławiu, które łączy kompetencje handlowe oraz operacyjne - powiedziała Małgorzata Musiał, Regionalny Kierownik ds. Rozwoju Biznesu Morskiego i Lotniczego z ROHLIG SUUS Logistics.
Operator rozszerzył również oferowane usługi celne o nową lokalizację - Dział Celny na terminalu lotniczym Cargo we Wrocławiu. Biuro zatrudnia tam kilku stałych pracowników, odpowiedzialnych za kontakt z klientem i działania realizacyjne.

ROHLIG SUUS Logistics od 11 października 2010 roku posługuje się Certyfikatem Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO, który potwierdza rzetelność operatora w obrocie gospodarczym oraz spełnienie rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa określonych przez administrację celną. W efekcie umożliwia to priorytetową i skróconą kontrolę towarów na granicy celnej.

Tym samym wrocławski oddział air&sea ROHLIG SUUS Logistics specjalizuje się w następujących usługach: lotnicze przesyłki general cargo i niebezpieczne DGR, morskie przesyłki kontenerowe (FCL) i drobnicowe (LCL), przesyłki ponadgabarytowe, rejsy czarterowe, transport intermodalny, kompleksowa obsługa importu, eksportu oraz tranzytu towarów. Usługa uzupełniona jest o dystrybucję drogową towarów w Polsce i w Europie, bezpośrednio do odbiorcy.