Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

ROHLIG SUUS Logistics pretenduje do zajęcia miejsca w ścisłej czołówce operatorów logistycznych w Polsce posiadających rozbudowany i dobrze funkcjonujący system dystrybucji, pokrywający swoim zasięgiem cały kraj. System rozwija się od kilku lat, ewoluując wraz ze wzrostem liczby klientów i ich wymagań. Połączony jest on z europejskim systemem dystrybucji, funkcjonującym w ROHLIG SUUS od wielu lat.

Gwarancja wysokiego standardu

ROHLIG SUUS Logistics postawił sobie za cel kreowanie profesjonalnego rynku dystrybucji towarów w Polsce oraz wyznaczanie wysokiego standardu usług. Już teraz skuteczność dostaw oscyluje w okolicy 95%. Operator nawet w tzw. szczytach sprzedażowych zapewnia klientowi dostawy w każde miejsce w Polsce w ciągu 24 h. Dzieje się tak nie tylko dzięki infrastrukturze, ale także szerokiej bazie stałych przewoźników oraz synergii pomiędzy siecią dystrybucji drobnicowej a departamentem przewozów całopojazdowych.

- Wysoko rozwinięta infrastruktura i sieć połączeń oraz możliwość obsługi dużego wolumenu przesyłek to nie jedyne zalety naszego systemu. Przewagą ROHLIG SUUS Logistics w stosunku do konkurencji jest fakt, iż nasza infrastruktura nie jest jeszcze przerośnięta, a wolumen nie osiągnął masy krytycznej. Dzięki temu gwarantujemy wysoki standard usług i elastyczne podejście do klienta, np. w obszarze terminowości, przyjmowania zleceń czy deklarowanej wielkości towaru w porównaniu z faktycznie odbieranym. Naszym celem jest konkurowanie jakością, a nie ceną. Obecnie mamy kilkadziesiąt połączeń liniowych dzienne, a samochody wyjeżdżają nawet co kilka godzin. Dysponujemy 11 nowoczesnymi, bezpośrednio ze sobą połączonymi terminalami. Dzięki ich stosunkowo niewielkiej liczbie skraca się czas transportu, co znacznie ułatwia kontrolę nad przesyłkami i ich bezpieczeństwem - powiedział Artur Zbroja, Dyrektor ds. Dystrybucji Krajowej w ROHLIG SUUS Logistics.

Obalenie mitu

Na rynku logistycznym funkcjonuje ogólne przekonanie, iż zaledwie 2-3 operatorów logistycznych posiada wysoce wydajny system dystrybucji, pokrywający siecią cały kraj. ROHLIG SUUS Logistics chce zweryfikować to przekonanie, zajmując miejsce w ścisłej czołówce operatorów posiadających najlepiej funkcjonujący system dystrybucji.

- Budowa nowoczesnego systemu dystrybucji krajowej to proces czasochłonny, wymagający wielu lat intensywnej pracy i sporych nakładów finansowych. Nie dziwi więc fakt, iż jedynie nieliczni operatorzy go oferują. W ROHLIG SUUS Logistics od kilku lat świadczyliśmy usługę dystrybucji krajowej. Przyszedł jednak czas, by wyróżnić ją spośród całej naszej oferty i zaprezentować jej potencjał. Stąd decyzja o wprowadzeniu na rynek nowej marki produktowej - SUUS Distribution - powiedział Tadeusz Chmielewski, Prezes Zarządu ROHLIG SUUS Logistics.

Jakość dla wszystkich

Jakość systemu dystrybucji to nie tylko infrastruktura i sieć połączeń, ale także zindywidualizowana obsługa klienta.

- W ROHLIG SUUS Logistics wierzymy, że w efektywnym biznesie potrzebne jest budowanie partnerskiej relacji pomiędzy klientem a operatorem logistycznym. Zapewniamy więc klientom indywidualny serwis posprzedażowy, delegujemy pracowników, gwarantujemy wielopłaszczyznową wymianę informacji przez Internet, a nawet współpracujemy z klientem w jego magazynach. Takie podejście owocuje zadowoleniem naszych obecnych partnerów biznesowych oraz pozyskiwaniem nowych. Aktualnie obsługujemy 35% rynku tytoniowego oraz 30% rynku AGD w Polsce. - powiedział Artur Zbroja.

ROHLIG SUUS Logistics chce świadczyć usługi nie tylko klientom, ale także innym firmom TSL, które nie dysponują systemem dystrybucji krajowej. Nie każda bowiem firma może pozwolić sobie na budowę silnego sytemu dystrybucji, która wiąże się z dużym nakładem pracy i wysokimi inwestycjami finansowymi.

Dalszy rozwój...

- Jako lider rynku zdajemy sobie sprawę, że budowa systemu dystrybucji to ciągły proces, dlatego stale rozwijamy obecne rozwiązania, dostosowując je do wymagań rynku i potrzeb klientów. Planujemy dalszą optymalizację wykorzystania taboru oraz wprowadzenie nowoczesnego systemu wymiany danych. W najbliższym czasie uruchomimy też usługę cash on delivery. Patrząc długoterminowo, planujemy dalszy rozwój systemu poprzez budowę terminali cross dockowych - poinformował Tadeusz Chmielewski.

--------------------------------------------

ROHLIG SUUS Logistics S.A.  to jeden z czołowych operatorów logistycznych w kraju, oferujących kompleksowe rozwiązania w zakresie spedycji i logistyki. Na rynku polskim funkcjonuje od 1990 roku. Obecnie prowadzi działalność w 18 biurach sprzedażowo-operacyjnych, realizuje operacje logistyczne w magazynach o blisko 100 000 m2 oraz zatrudnia ponad 600 pracowników. Firma specjalizuje się  w realizacji zaawansowanych rozwiązań logistycznych, wymagających wiedzy i doświadczenia oraz indywidualnego podejścia do Klienta.