INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Valeo ponownie z ROHLIG SUUS Logistics

  • 07/06/2010, Warszawa

  • Valeo Lighting Systems, część międzynarodowej Grupy Valeo z branży motoryzacyjnej, podpisał kontrakt z ROHLIG SUUS Logistics.

 
Valeo Lighting Systems, część międzynarodowej Grupy Valeo z branży motoryzacyjnej, podpisał kontrakt z ROHLIG SUUS Logistics na dostarczanie usług logistycznych swoich produktów - przednich reflektorów samochodowych. Wybór nastąpił w drodze przetargu.

ROHLIG SUUS Logistics od marca 2010 roku odpowiedzialny jest za świadczenie usług magazynowych oraz działań logistycznych związanych z produktami Valeo - przednimi reflektorami do samochodów osobowych. Zadaniem operatora logistycznego jest bezpośredni odbiór towaru z fabryki, i jego sekwencjonowanie zgodnie z zamówieniami klientów Valeo.

ROHLIG SUUS Logistics zapewnił w tym celu nowoczesną powierzchnię magazynową w Mysłowicach o wielkości 3500 m2 oraz przypisał do projektu dedykowanych pracowników w biurze i magazynie, którzy odpowiadają za sprawne wykonywanie zadań.

Podstawowymi wymaganiami stawianymi przed Valeo w przetargu była bliska odległość magazynu od fabryki oraz wiarygodność podwykonawcy. ROHLIG SUUS Logistics pokonało konkurencję dzięki spełnieniu tych wymogów oraz doświadczeniu w branży automotive i dopasowaniu procesu do wymagań klienta. Dodatkowo projekt Valeo wymagał integracji systemów informatycznych obu firm.

Valeo po raz drugi wybrało usługi ROHLIG SUUS Logistics. Podpisana umowa jest dla nas powodem do dumy, gdyż potwierdza nasze przygotowanie i kompetencje w obsłudze firm z branży samochodowej. Wyzwaniem przy projekcie był bardzo krótki termin na uruchomienie operacji, jednak dzięki sprawnym działaniom udało nam się zrealizować zlecenie zgodnie z harmonogramem - mówi Anna Galas, Kierownik ds. Projektów Logistycznych.

Kontrakt pomiędzy ROHLIG SUUS Logistics a Valeo jest drugim wspólnym projektem firm. Pierwszy z nich rozpoczął się w grudniu 2009 roku i obejmował obsługę logistyczną komponentów do układów chłodzenia silnika.

Valeo to niezależna Grupa przemysłowa w pełni ukierunkowana na projektowanie, produkcję i sprzedaż komponentów, zintegrowanych systemów oraz modułów dla branży motoryzacyjnej, przeznaczonych głównie do redukcji CO2.

Valeo znajduje się w czołówce największych dostawców podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego. Grupa posiada 118 fabryk, 21 centrów badawczych, 40 centrów rozwojowych, 10 platform dystrybucyjnych oraz zatrudnia 55 100 osób w 27 krajach świata
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)