Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Solenoidy (Saia)

Produkt firmy Sabur

Należą do rodziny elektromechanicznych urządzeń wykonawczych.

Solenoidy należą do rodziny   elektromechanicznych urządzeń wykonawczych. Charakteryzują się zbliżoną konstrukcją do silników i razem z nimi zaliczane są do grupy napędów elektrycznych. Zasada działania tego typu urządzeń polega na zamianie energii elektrycznej na mechaniczną za pośrednictwem energii pola magnetycznego. Przetworzona w ten sposób energia jest dostępna w postaci siły F [N] w przypadku solenoidów liniowych lub momentu obrotowego M[Nm] dla solenoidów obrotowych. Budowę solenoidów w najprostszy sposób można opisać jako cewkę zamkniętą w żelaznym korpusie, wewnątrz którego znajduje się stalowy (lub magnetyczny) ruchomy rdzeń.
Podczas przepływu prądu przez uzwojenie cewki, wytwarzane jest pole magnetyczne, które koncentrowane jest w korpusie, a następnie poprzez szczelinę powietrzną oddziałuje na rdzeń, będący jednocześnie elementem wykonawczym.


Najczęściej spotykane zastosowania solenoidów to:

urządzenia sortujące
zamki, blokady, zabezpieczenia
pozycjonery
aparatura medyczna
urządzenia biurowe (drukarki, faxy, kserokopiarki)
sprzęt AGD
automaty dozujące i sprzedające
elektryczna aparatura zabezpieczająca i łączeniowa.

Dokumenty do pobrania

O firmie Sabur

Sabur

SABUR: oprogramowanie przemysłowe, sterowniki PLC, panele operatorskie, monitory i komputery przemysłowe, radiomodemy.

Warszawa, Polska

.P-CTU-949948909-955022280