Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Solenoidy (Saia )

Produkt firmy Sabur

Należą do rodziny elektromechanicznych urządzeń wykonawczych.

Solenoidy należą do rodziny   elektromechanicznych urządzeń wykonawczych. Charakteryzują się zbliżoną konstrukcją do silników i razem z nimi zaliczane są do grupy napędów elektrycznych. Zasada działania tego typu urządzeń polega na zamianie energii elektrycznej na mechaniczną za pośrednictwem energii pola magnetycznego. Przetworzona w ten sposób energia jest dostępna w postaci siły F [N] w przypadku solenoidów liniowych lub momentu obrotowego M[Nm] dla solenoidów obrotowych. Budowę solenoidów w najprostszy sposób można opisać jako cewkę zamkniętą w żelaznym korpusie, wewnątrz którego znajduje się stalowy (lub magnetyczny) ruchomy rdzeń.
Podczas przepływu prądu przez uzwojenie cewki, wytwarzane jest pole magnetyczne, które koncentrowane jest w korpusie, a następnie poprzez szczelinę powietrzną oddziałuje na rdzeń, będący jednocześnie elementem wykonawczym.


Najczęściej spotykane zastosowania solenoidów to:

urządzenia sortujące
zamki, blokady, zabezpieczenia
pozycjonery
aparatura medyczna
urządzenia biurowe (drukarki, faxy, kserokopiarki)
sprzęt AGD
automaty dozujące i sprzedające
elektryczna aparatura zabezpieczająca i łączeniowa.

Dokumenty do pobrania

O firmie Sabur

Sabur

SABUR: oprogramowanie przemysłowe, sterowniki PLC, panele operatorskie, monitory i komputery przemysłowe, radiomodemy.

Warszawa ,Polska

.P-CTU-949948909