INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Scaglia INDEVA

(Scaglia INDEVA S.p.A.)
Projektowanie i produkcja manipulatorów przemysłowych do bardziej produktywnego transportu wewnętrznego różnego rodzaju ładunków.


Szczegółowa informacja o firmie Scaglia INDEVA

 

SCAGLIA projektuje i produkuje od 1975 roku szeroką gamę pneumatycznych i elektrycznych manipulatorów przemysłowych. W roku 1994 rozpoczęliśmy produkcję nowej serii manipulatorów Intelligent Assist Devices z programowalnym sterowaniem.

W porównaniu z tradycyjnymi systemami manipulacyjnymi, urządzenia IAD prezentują następujące zalety:

  • Ładunek jest umieszczany z większą precyzją (urządzenie nie posiada przycisków i nie wymaga korekty w celu umieszczenia przedmiotów w żądanej pozycji).
  • Większa ergonomia i eliminacja wysiłku zapewnione przez sterowanie za pomocą mikroprocesora wytwarzającego energię użytkową dla inercji systemu w fazie przyśpieszenia i hamowania. Czuła dźwignia umożliwia natychmiastową reakcję na wysiłek operatora (zarówno ruch w dół jak i w górę) i kontrolę prędkości (redukcja siły bezwładności).
  • Prędkość. Manipulatory IAD wykonują operacje w sposób szybki i płynny zwiększając zakres ruchów operatora.
  • Równowaga. Urządzenia dostosowują się automatycznie i natychmiastowo do ciężaru manipulowanego ładunku. Umożliwia to obsługę ładunków o różnym ciężarze, a także tych, które zmieniają wagę podczas manipulacji, bez konieczności używania przycisków lub selektorów i przerywania procesu produkcyjnego.
  • Używanie intuicyjne. Urządzenia IAD umożliwiają w każdej chwili zapamiętanie wartości ładunku i obsługę bezpośrednią (ręczną) bez konieczności używania dźwigni lub przycisków (kontrola “float mode”). Dzięki temu ładunek jest umieszczany precyzyjnie i szybko, przede wszystkim w wypadku kiedy dysponujemy ograniczoną przestrzenią i chcemy wykonać manewr w sposób ostrożny.
  • Wszechstronność. Mechanizm szybkiego połączenia umożliwia łatwą wymianę oprzyrządowania chwytającego bez spowolnienia produkcji.
  • Sterowność. Manipulatory IAD umożliwiają korzystanie z lekkiego i zwartego oprzyrządowania chwytającego zapewniającego dobrą widoczność wykonywanych operacji oraz lepszą sterowność podczas przenoszenia i umieszczania ładunku.
Telefon
Zobacz telefon
Adres via Marconi, 42
24012  Brembilla
Bergamo - WŁOCHY
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)

Produkty firmy Scaglia INDEVA

.C-CTU-736384218