Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Scaglia INDEVA
Scaglia INDEVA

Scaglia INDEVA

Scaglia INDEVA S.p.A.

Projektowanie i produkcja manipulatorów przemysłowych do bardziej produktywnego transportu wewnętrznego różnego rodzaju ładunków.

Brembilla, Bergamo, Wlochy

O firmie Scaglia INDEVA

 

SCAGLIA projektuje i produkuje od 1975 roku szeroką gamę pneumatycznych i elektrycznych manipulatorów przemysłowych. W roku 1994 rozpoczęliśmy produkcję nowej serii manipulatorów Intelligent Assist Devices z programowalnym sterowaniem.

W porównaniu z tradycyjnymi systemami manipulacyjnymi, urządzenia IAD prezentują następujące zalety:

  • Ładunek jest umieszczany z większą precyzją (urządzenie nie posiada przycisków i nie wymaga korekty w celu umieszczenia przedmiotów w żądanej pozycji).
  • Większa ergonomia i eliminacja wysiłku zapewnione przez sterowanie za pomocą mikroprocesora wytwarzającego energię użytkową dla inercji systemu w fazie przyśpieszenia i hamowania. Czuła dźwignia umożliwia natychmiastową reakcję na wysiłek operatora (zarówno ruch w dół jak i w górę) i kontrolę prędkości (redukcja siły bezwładności).
  • Prędkość. Manipulatory IAD wykonują operacje w sposób szybki i płynny zwiększając zakres ruchów operatora.
  • Równowaga. Urządzenia dostosowują się automatycznie i natychmiastowo do ciężaru manipulowanego ładunku. Umożliwia to obsługę ładunków o różnym ciężarze, a także tych, które zmieniają wagę podczas manipulacji, bez konieczności używania przycisków lub selektorów i przerywania procesu produkcyjnego.
  • Używanie intuicyjne. Urządzenia IAD umożliwiają w każdej chwili zapamiętanie wartości ładunku i obsługę bezpośrednią (ręczną) bez konieczności używania dźwigni lub przycisków (kontrola “float mode”). Dzięki temu ładunek jest umieszczany precyzyjnie i szybko, przede wszystkim w wypadku kiedy dysponujemy ograniczoną przestrzenią i chcemy wykonać manewr w sposób ostrożny.
  • Wszechstronność. Mechanizm szybkiego połączenia umożliwia łatwą wymianę oprzyrządowania chwytającego bez spowolnienia produkcji.
  • Sterowność. Manipulatory IAD umożliwiają korzystanie z lekkiego i zwartego oprzyrządowania chwytającego zapewniającego dobrą widoczność wykonywanych operacji oraz lepszą sterowność podczas przenoszenia i umieszczania ładunku.
.C-CTA-736384218