Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Kontenery BMC umożliwiają dokładnie dopasowaną do warunków i zgodną z przepisami realizację wymagań zakładowych - bez względu na zastosowanie.

Test komory ogniowej DENIOS wykazał ochronę przeciwpożarową ponad 120 minut. Tak więc systemy ppoż. DENIOS, od magazynu do wchodzenia aż po magazyn paletowy, spełniają wymagania normy europejskiej PN-EN 13501-2 i zapewniają odporność ogniową REI 120.

Przekonującą zaletą wytrzymałych stalowych kontenerów przeciwpożarowych jest ich praktyczne wyposażenie podstawowe: obszerna wanna wychwytowa wraz z kratą gwarantuje zgodność z Prawem Ochrony Środowiska; samoczynnie zamykające się drzwi T90 zapewniają natychmiastową ochronę w razie pożaru. Dodatkowe wyposażenie może być zrealizowane odpowiednio do potrzeb. Może to być np. ustalacz drzwi z dopuszczeniem DIBt, ogrzewanie lub chłodzenie, ochrona przeciwwybuchowa, regały, wkłady do wanien z PE czy też instalacje gaśnicze. Dostępne są również techniczne urządzenia wentylacyjne. Mają one przeciwpożarową blokadę gwarantującą przepisową wymianę powietrza. Oświetlenie jest dostępne w wersji standardowej lub na życzenie także przeciwwybuchowej.

Dzięki niewielkiej masie własnej (np. w porównaniu z tradycyjnymi kontenerami betonowymi) kontenery przeciwpożarowe DENIOS są szczególnie elastyczne i łatwe do przemieszczania. Dlatego też są często wykorzystywane wewnątrz budynków, choć nadają się także do użytkowania na otwartej przestrzeni.

Magazyny ppoż. DENIOS są odpowiednio do potrzeb wyposażone w samoczynnie zamykające się drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe, przy czym klient może swobodnie wybrać usytuowanie drzwi. W celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom w przypadku pożaru, automatyczne urządzenie zamykające jest zaopatrzone w zamek antypanikowy. Również przeciwpożarowe magazyny z możliwością wchodzenia mają szeroką gamę akcesoriów.

Od ponad 25 lat DENIOS jest wiodącym specjalistą w dziedzinie składowania materiałów niebezpiecznych, zakładowej ochrony środowiska i bezpieczeństwa w miejscu pracy. Zaczęło się od wanny wychwytowej do materiałów niebezpiecznych. Dziś DENIOS oferuje ponad 10000 produktów służących magazynowaniu materiałów niebezpiecznych i bezpieczeństwu na produkcji. Można je znaleźć w 500-stronicowym katalogu oraz w sklepie internetowym. DENIOS, z 650 pracownikami, 15 lokalizacjami na całym świecie jest liderem rynku.