INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

DSV w Dubaju ze statków na samoloty

  • 25/07/2007, Warszawa

  • W lipcu 2007 w skład globalnej Grupy DSV weszła firma Active Freight Management LCC, dotychczasowy partner w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 
W lipcu 2007 w skład globalnej Grupy DSV weszła firma Active Freight Management LCC, dotychczasowy partner w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pozwoli to DSV na bezpośrednią koordynację przewozów morsko-lotniczych w Dubaju.

Dubaj jest jednym z czołowych centrów tranzytowych i dystrybucyjnych na świecie. Dzięki swemu węzłowemu usytuowaniu, a także rozbudowanym portom morskim i lotniczym to idealne miejsce na przeładunki ze statków na samoloty w łączonych przewozach z Azji do Europy.

Wszyscy produkują teraz na Dalekim Wschodzie, i choć projektuje się coraz większe samoloty frachtowe, dosłownie pękają one w szwach. To winduje stawki przewoźników - komentuje Krzysztof Suchodoła, zastępca dyrektora zarządzającego DSV Air&Sea. - Jednym z możliwych rozwiązań są przewozy łączone. Pozwalają obniżyć koszty, a jednocześnie utrzymać szybkość i pewność terminu dostawy na poziomie znacznie wyższym niż w przypadku transportu morskiego. Koordynacją takich właśnie przewozów będzie się zajmować biuro DSV w Dubaju.

***

Globalny transport i logistyka

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Posiada biura i oddziały w ponad 60 krajach, zaś dzięki sieci agentów i partnerów świadczy usługi w ponad 110 państwach na całym świecie. Zatrudnia 21200 pracowników. Efektywne, kompleksowe rozwiązania DSV pozwoliły firmie osiągnąć w 2009 r. przychód wysokości 4,8 mld euro.

Więcej informacji na stronie internetowej firmy DSV.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Mińska 63
03-828  Warszawa
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)