INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Grupa DSV właścicielem Frans Maas

  • 25/05/2006, Warszawa

  • Dobiegł końca proces przejęcia grupy Frans Maas przez spółkę DSV,właściciela DFDS Transport.

 
Dobiegł końca proces przejęcia grupy Frans Maas przez spółkę DSV, właściciela DFDS Transport. Nastąpiło to poprzez wykupienie akcji Frans Maas na kopenhaskiej giełdzie papierów wartościowych w kwietniu br. Jest to kolejny krok w realizacji globalnej strategii grupy DSV opartej również na przejęciach firm z branży TSL. Polityka przejęć, a także stały wzrost przychodów DSV wpłynął pozytywnie na cenę akcji DSV. W pierwszym półroczu 2006 r. wzrosły one o blisko 50%.

Obecnie cały holding DSV zatrudnia na świecie 19 000 pracowników. Planowane przychody grupy w 2006 r. szacuje się na poziomie ok. 17 mld PLN. W Polsce holding DSV działa pod dwoma markami: DFDS Transport i Frans Maas. Roczny, łączny przychód dwóch firm w 2005 r. wyniósł ok. 300 milionów PLN.

W czerwcu 2006 r., na wniosek DSV odbędzie się zebranie udziałowców polskiego oddziału Frans Maas. Omówione zostaną między innymi kwestie zmian w zarządzie spółki. Za proces łączenia firm w Polsce odpowiedzialny jest obecny zarząd DFDS Transport.

***

Globalny transport i logistyka

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Posiada biura i oddziały w ponad 60 krajach, zaś dzięki sieci agentów i partnerów świadczy usługi w ponad 110 państwach na całym świecie. Zatrudnia 21200 pracowników. Efektywne, kompleksowe rozwiązania DSV pozwoliły firmie osiągnąć w 2009 r. przychód wysokości 4,8 mld euro.

Więcej informacji na stronie internetowej firmy DSV.

Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Mińska 63
03-828  Warszawa
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)