Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Dziś firma Hexagon Manufacturing Intelligence ogłosiła dostępność PC-DMIS 2015.1 - znacznie ulepszonej wersji najpopularniejszego na świecie oprogramowania metrologicznego do zbierania, oceny, zarządzania oraz prezentacji danych produkcyjnych. Ta wersja oprogramowania wdraża nowe technologie i narzędzia, aby pomóc użytkownikom maszyn pomiarowych firmy Hexagon oraz szerokiego asortymentu innych urządzeń pomiarowych dostępnych na rynku zyskać maksymalne korzyści w procesie produkcyjnym. PC-DMIS 2015.1 zwiększa ogólną wydajność i wprowadza szereg ulepszeń do strategii pomiarowych oraz wymagających zadań metrologicznych.

Wprowadzono liczne zmiany w strategiach pomiarowych opartych na funkcji "Auto Feature", w tym dodano nową strategię stworzoną z myślą o użytkownikach sond stykowych - "Touch Trigger Probe Free Form Plane". Dodatkowo stale rozwijane są strategie oparte na funkcji "QuickFeature" oferujące niezrównaną szybkość podczas realizacji zadań pomiarowych. Udoskonalona animacja pracy sondy zwiększa wydajność programowania w trybie offline, a nowa funkcja QuickGD&T (szybkiego sprawdzania tolerancji położenia i kształtu) przyspiesza przygotowanie procedury pomiarowej, generując wszystkie niezbędne cechy geometryczne, definicje układów oraz wymiary zaledwie jednym kliknięciem myszki.

"Oprogramowanie PC-DMIS 2015.1 posiada wiele nowych i ulepszonych funkcji, które stworzono w oparciu o opinie naszych użytkowników umieszczone na forum PC-DMIS oraz informacje przekazane nam przez nasze załogi wsparcia technicznego" - powiedział Ken Woodbine, dyrektor działu oprogramowania w firmie Hexagon Manufacturing Intelligence. "Ta wersja oprogramowania koncentruje się na wydajności i kontynuuje proces rozwoju w kierunku zwiększenia dodatkowych wartości w każdym z obszarów metrologii. Obejmuje tworzenie procedury pomiarowej oraz walidację, opracowanie i analizę danych.

Oprogramowanie jest również zintegrowane z najnowszymi innowacyjnymi urządzeniami firmy Hexagon, dzięki czemu zwiększa całkowitą wydajność systemu. PC-DMIS obecnie obsługuje innowacyjny magazynek wymiany narzędzi Travel Rack X1V oraz ulepszony stół obrotowy z mapą błędów, aby zwiększyć dokładność w przypadku realizacji najbardziej złożonych zadań metrologicznych" - dodał Ken Woodbine.

Inne obszary, na których skupia się ta wersja oprogramowania, obejmują również kalibrację oświetlenia w systemach wielosensorowych, a także narzędzia pomiarowe chmur punktów, w tym przeglądarkę Pokazu Zdjęć Przekroju Poprzecznego. Jak twierdzi Ken Woodbine, "urządzenia do pomiarów bezstykowych stają się coraz bardziej powszechne, a Hexagon Manufacturing Intelligence zamierza oferować najlepsze w swojej klasie narzędzia do optymalizacji informacji uzyskanych z chmury punktów, niezależnie od źródła. Ma to wartość nadrzędną we wszystkich głównych segmentach działalności firmy oraz w wielu innych dziedzinach przemysłu, zarówno w branży motoryzacyjnej i samolotowej, jaki i elektronicznej oraz medycznej. Dlatego w najbliższym czasie przede wszystkim będziemy skupiać się na dalszym udoskonalaniu urządzeń do pomiarów bezstykowych".


O firmie Hexagon Manufacturing Intelligence

Hexagon Manufacturing Intelligence pomaga producentom przemysłowym rozwijać przełomowe technologie dzisiaj, a jutro - produkty zmieniające życie. Jako wiodący specjalista w zakresie metrologii i produkcji, ekspert w sondowaniu, myśleniu i działaniu dzięki zbieraniu, analizie i aktywnemu wykorzystywaniu danych zapewniamy naszym klientom pewność w zwiększaniu produkcji i wydajności przy jednoczesnym ulepszaniu jakości produktów.

Przez sieć lokalnych centrów usługowych, zakładów produkcyjnych i działań komercyjnych na pięciu kontynentach kształtujemy zmiany w produkcji, aby stworzyć świat, w którym jakość zwiększa wydajność produkcji. Więcej informacji można znaleźć na stronie HexagonMI.com.

Hexagon Manufacturing Intelligence jest częścią Hexagon (Nasdaq w Sztokholmie: HEXA B; hexagon.com), wiodący globalny dostawca technologii informacyjnych zwiększających jakość i wydajność w zastosowaniach geoprzestrzennych i przemysłowych.