Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Gwarancją żywotności zamiatarki jest jej stalowa rama, wykonana z wykorzystaniem wypróbowanych rozwiązań znanych z maszyn budowlanych, w tym części wyprodukowanych przez Sauer Danfoss oraz Knorr-Bremse. Przekazywanie mocy w każdej wersji jest hydrauliczne, a także wszystkie posiadają bezstopniową regulację wysokości szczotki głównej, co pomaga w uzyskaniu najlepszych rezultatów oraz zmniejsza jej zużycie.

Wszystkie podstawowe funkcje zamiatarki (uruchomienie, transport, zamiatanie, zamiatanie ze szczotką boczną) można łatwo włączyć za pomocą jednego pokrętła. System intuicyjnych, czytelnie oznakowanych przycisków ułatwia włączanie pozostałych funkcji. Podstawowy model zamiatarki ma szerokość roboczą 1680 mm z jedną szczotką boczną, lub 2000 mm z dwiema szczotkami bocznymi. Trzecią szczotką boczną, zamontowaną na wysięgniku, można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, luk, stopni, narożników i krawężników. Dodatkowy system spryskujący wodę przeciwdziała wzburzaniu kurzu przez szczotki boczne. Jeśli użycie tego system nie jest możliwe, można zamiast niego zamontować osłonę przed drobnym pyłem. Zamiatarka KM 170/600 R jest dostępna w wersji czterokołowej, dobrej dla nierównych terenów. Mając zaledwie 4,5 metrowy promień skrętu, doskonale radzi sobie nawet w wąskich przejściach.

KM 170/600 R ma w zestawie dwa filtry płaskie, umieszczone poziomo, o łącznej powierzchni filtracyjnej aż 10 m². 600-litrowy zbiornik na zanieczyszczenia posiada klapę ze stali nierdzewnej, która opada automatycznie po wejściu w tryb jazdy. Dzięki systemowi hydraulicznemu zbiornik z zanieczyszczeniami można podnieść na wysokość 1,55 m, co pozwala na szybkie opróżnienie do standardowych pojemników na śmieci.

W urządzeniu zastosowano wysokiej jakości komponenty elektryczne i mechaniczne. Solidna konstrukcja i łatwy dostęp do podzespołów sprawiają, że maszyna jest wytrzymała i przyjazna w serwisowaniu. Wygodny dostęp do silnika i elementów hydraulicznych sprawia , że urządzenie może być szybko serwisowane. Wymiana węży hydraulicznych nie stanowi żadnego problemu. Szczotkę można wymienić bez użycia narzędzi, a szeroki wachlarz wyposażenia dodatkowego zawiera m.in. dach ochronny, częściową lub pełną kabinę, a nawet ogrzewanie lub klimatyzację.