Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Rozwiązaniem tego problemu jest zamiatarka. Która znacznie zautomatyzuje proces porządkowania np. podjazdów, parkingów sklepowych, hotelowych, terenów stacji benzynowych czy mniejszych boisk sportowych. Firma Kärcher posiada w swojej bogatej ofercie wiele modeli profesjonalnych zamiatarek.

Do zamiatania mniejszych powierzchni, gdzie ważna jest łatwość manewrowania można śmiało polecić kompaktową zamiatarkę KM 70/20 C. Jest to urządzenie, które z łatwością upora się ze wszelkiego rodzaju zabrudzeniami jakie spotykamy na chodnikach, podjazdach czy przed wejściem do budynku. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zamiatanie otoczenia budynku w znaczącym stopniu wpływa na zmniejszenie ilości brudu i piachu wnoszonego na butach do wnętrza. A to są już realne oszczędności ponieważ piach nie niszczy już naszych posadzek a brud nie szpeci wnętrza budynku. Regularne zamiatanie wraz z systemem mat wejściowych to priorytet jeśli chcemy oszczędzić na czyszczeniu i osiągać przy tym wspaniałe efekty. Wracając do zamiatarki KM 70/20 C trzeba powiedzieć, że jest bardzo proste w obsłudze.

Zamiatarka ma napęd ręczny, szczotka walcowa i boczna są napędzane przez koła. Zarówno walcowa szczotka główna jak i szczotka boczna posiadają opcje regulacji docisku, co pozwala dopasować wysokość do naszych potrzeb. Zamiatarkę można przechowywać w pozycji pionowej po złożeniu, zajmuje ona wtedy bardzo mało miejsca. Wydajność tego urządzenia wynosi 2 800 m2 na godzinę. Jest ono polecane wszystkim branżom do obszarów mniejszej powierzchni.

Kolejnym ciekawym modelem zamiatarki wielofunkcjonalnej jest KM 80. Jest to zamiatarka, która jest niezwykle wszechstronna. Posiada ona możliwość zamontowania pługa i odgarniania śniegu. Sprawdzi się zatem nie tylko jesienią ale również i zimą. Urządzenie może pracować ze zbiornikiem na zanieczyszczenia lub też bez niego. Posiada regulację docisku szczotki głównej oraz regulację ustawienia kąta szczotki, co pozwala precyzyjnie ją ustawić. Zależnie od tego czy chcemy zbierać śmieci do zbiornika czy też odgarniać je na prawą bądź lewą stronę. Zwarta konstrukcja, mobilność oraz ergonomia przekładają się na wygodę i łatwość użytkowania. W szczególności kierowana jest do takich branż jak: zarządzanie nieruchomościami, firmy sprzątające, rolnictwo i motoryzacja. Jej wydajność to 1 680 m2 na godzinę. Urządzenie wyposażone jest w czterosuwowy silnik benzynowy marki Honda.

Trzecią zamiatarką, na którą warto zwrócić uwagę jest KM 85/50 W G. Jest to największa z prowadzonych ręcznie zamiatarek w ofercie firmy Kärcher. Jest ona zasilana spalinowo.

Jest to zamiatarka przeznaczona do szybkiego sprzątania terenów zewnętrznych. Jej napęd stanowi silnik benzynowy 4-suwowy (Honda). KM 85/50 W P doskonale sprawdza się w branży motoryzacyjnej, transportowej, rolniczej oraz w handlu, hotelarstwie i w agroturystyce. Duża powierzchnia filtracyjna (2,1 m²) oraz funkcja mechanicznego oczyszczania zmywalnego, poliestrowego filtra gwarantują bezpyłowe zamiatanie.

Pojemny, 50-litrowy mobilny zbiornik zanieczyszczeń, wyposażony w rolki i wygodny uchwyt, jest łatwy do opróżnienia. Posiada wbudowaną klapę dużych śmieci, dzięki której są one odseparowywane od drobnych zanieczyszczeń. Przerzutowa metoda zamiatania umożliwia niemal całkowite (90-100%) wypełnienie zbiornika. Jej wydajność to 3 825 m2 na godzinę.