INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Blisko 10% obrotu kontenerowego w Trójmieście dla Rohlig Poland

  • 15/05/2008, Piaseczno

  • Rohlig Poland, jeden z wiodących na polskim rynku operatorów logistycznych, podpisał roczny kontrakt z General Motors w zakresie organizacji przewozów multimodalnych ze Śląska do Sankt Petersburga.

 
Rohlig Poland, jeden z wiodących na polskim rynku operatorów logistycznych, podpisał roczny kontrakt z General Motors w zakresie organizacji przewozów multimodalnych ze Śląska do Sankt Petersburga.

„Z firmą General Motors współpracujemy już od kilku lat w zakresie transportu drogowego, organizując przewozy ładunków z/do Włoch, Turcji, Węgier, oraz Ukrainy. Podpisany kontrakt, który rozszerza naszą dotychczasową współpracę o transport multimodalny, ze względu na swój rozmiar byłby wyzwaniem dla każdej organizacji. Jest to duże przedsięwzięcie, bo wymaga koordynacji zarówno przewoźników drogowych, przewoźnika kolejowego jak i armatora, zarówno w Polsce jak i w Rosji. Olbrzymia liczba przewożonych kontenerów wymaga od nas bardzo precyzyjnego planowania rozkładu jazdy pociągów jak i wypłynięć statków.” mówi Sebastian Szlegel Dyrektor Zarządzający w Rohlig Poland.

„Prawdopodobnie jest to jeden z największych kontraktów obsługiwanych przez trójmiejskie terminale, bo stanowi blisko 10% całkowitej liczby kontenerów przeładowanych w 2007 roku w Trójmieście” dodaje Bartłomiej Glinka Dyrektor Oddziału Rohlig Poland w Gdyni.

Projekt wymaga skoordynowania maksymalnej zdolności operacyjnej koniecznej do obsługi 60 kontenerów dziennie, przez 7 dni w tygodniu na 3 zmianach. Ładunki dowożone są do terminala kolejowego w kontenerach, a następnie dedykowanymi składami pociągów transportowane są do nowego terminala DCT w Gdańsku, skąd drogą morską dostarczane są do Sankt Petersburga. W Rosji kontenery transportowane są zaraz po odprawie celnej z terminalu morskiego na terminal lądowy, skąd dokonywane są dostawy just in time. Tą samą drogą prawie połowa kontenerów, wypełnionych opakowaniami zwrotnymi, zostanie przywieziona do Polski. W Sankt Petersburgu operacje są regularnie nadzorowane i koordynowane przez przedstawiciela Rohlig Poland.

Aby zoptymalizować przepływ informacji, Rohlig Poland oddał do dyspozycji General Motors oraz stron współpracujących program e-POMS (Purchase Order Management System) wpierający zarządzanie łańcuchem dostaw od momentu otrzymania zlecenia do jego zamknięcia. Aplikacja wspomaga również monitorowanie statusu kontenerów i ich zawartości.

"Sankt Petersburg nazywany jest rosyjskim „Detroit” – rosyjską stolicą automotive. Obsługa projektu i zdobyte doświadczenia pozwolą nam w przyszłości oferować podobne rozwiązania innym potentatom branży Automotive. Między innymi dostawy od europejskich producentów części samochodowych, konsolidacje w naszych magazynach w Gdańsku i wysyłkę do Sankt Petersburga w standardzie przesyłek zarówno drobnicowych LCL jak i całokontenerowych FCL.” podsumowuje Bartłomiej Glinka.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)