INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Rohlig Poland – nowe możliwości dla importerów tekstyliów z Chin

  • 15/06/2007, Piaseczno

  • Od niedawna klienci Rohlig Poland sprowadzający odzież i wyroby materiałowe i skórzane z Chin mogą korzystać z możliwości sprawdzenia jakości sprowadzanych towarów w miejscu ich produkcji i załadunku.

 
Od niedawna klienci Rohlig Poland sprowadzający odzież i wyroby materiałowe i skórzane z Chin mogą korzystać z możliwości sprawdzenia jakości sprowadzanych towarów w miejscu ich produkcji i załadunku. W II kwartale 2007 roku partner Rohlig Poland w Chinach – Weiss Rohlig zintensyfikował współpracę z holenderską firmą AQA, kontrolującą na życzenie klienta jakość wyrobów tekstylnych importowanych do Polski z Chin.

Weiss Rohlig to joint venture dwóch korporacji spedycyjnych o globalnym zasięgu realizujących szeroką paletę usług transportowych i logistycznych. Firma dostarcza towary do każdego miejsca na świecie, oferując najwyższej jakości serwis oraz nadzorując jakość transportu. AQA (Asian Quality Assurance) to firma kontrolująca jakość wyrobów tekstylnych u wskazanych przez klientów producentów. Przedstawiciele AQA przeprowadzają zarówno inspekcje linii produkcyjnych i badanie jakości wyrobów wyprodukowanych na podstawie otrzymanych od klientów próbek wzorcowych, jak i kontrolę jakości opakowań oraz operacji załadunku. W ten sposób klienci otrzymują towar jakościowo zgodny z zamówieniem – bez konieczności podróżowania do producentów.

Weiss Rohlig i AQA zamierzają sprawić, żeby sprowadzanie tekstyliów z Chin stało się mniej ryzykowne dla importerów. Obie firmy będą promować swoje usługi w roli wystawców podczas tegorocznej edycji Hong Kong Fashion Week for Spring/Summer (10-13 lipca)– imprezy branżowej, na której spotykają się importerzy tekstyliów z całego świata.

OGÓLNA INFORMACJA O FIRMIE
Firma Rohlig Poland Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 1990 roku otrzymując jako jedna z pierwszych firm w Polsce licencję na prowadzenie działalności spedycyjnej.

W chwili obecnej prowadzi działalność w 11 oddziałach w kraju (Piaseczno, Warszawa, Poznań, Bydgoszcz, Gdynia, Olsztyn, Łódź, Wrocław, Tychy, Kraków, Balice,) współpracując z ponad 200 biurami Grupy Rohlig oraz partnerskimi na całym świecie.

Firma realizuje szerokie portfolio zleceń w relacjach międzynarodowych, od małych przesyłek po kompleksowe projekty w oparciu o usługi spedycji w zakresie transportów drogowego, lotniczego i morskiego oraz logistyki w zakresie operacji magazynowych, odpraw celnych oraz projektów logistycznych.

Dzięki wdrożonym rozwiązaniom (zintegrowany system informatyczny DCS Transport & Logistics bazujący na platformie AS 400, nowoczesny moduł EDI, umożliwiający pełną integrację z systemami informatycznymi klientów, system CRM, indywidualnie projektowane extranetowe narzędzia systemu raportowania, firma ma czynnie uczestniczy w Zintegrowanym Łańcuchu dostaw oraz dalszej ekspansji w sferze handlu elektronicznego B2B.

Przychód ze sprzedaży (w PLN): 2003 – 80 mln / 2004 – 112 mln / 2005 - 125 mln / 2006 – 168 mln. Wzrost sprzedaży: 33 % (2003) / 36 % (2004) / 11% (2005) / 34% (2006). Liczba zrealizowanych zleceń: 120 000 (2003) / 208 000 (2004) / 306 000 (2005). System Jakości oparty na normie ISO 9001:2000.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)