INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

Najszybciej z Szanghaju do Poznania – ROHLIG SUUS uruchomił nową linię drobnicową

  • 13/11/2014, Warszawa

  • ROHLIG SUUS Logistics, prawdziwie kompleksowy operator logistyczny, wzbogaca sieć połączeń drobnicowych z Dalekim Wschodem, uruchamiając najszybszą na rynku, bezpośrednią linię drobnicową z Szanghaju do Poznania.

 
Nowe połączenie, dzięki dekonsolidacji przesyłek we własnym magazynie w Poznaniu, umożliwiło operatorowi obniżenie stawek oraz skrócenie transit-time do 36 dni. Obecnie jest to najszybsza na rynku linia drobnicowa łącząca Szanghaj z Polską. Konkurencyjne serwisy mają transit-time dłuższy od 3-4 dni do nawet 2 tygodni.

- Zarówno obniżenie stawek jak i krótszy czas realizacji serwisu są efektem wprowadzenia dekonsolidacji przesyłek w naszym magazynie w Poznaniu. Trójmiejskie magazyny przeładunkowe są najczęściej zatłoczone, a Urząd Celny mocno obłożony pracą. Oba te czynniki powodują postoje w portach, które z kolei zwiększają finalny koszt serwisu z powodu wysokich opłat portowych. Dekonsolidując przesyłki we własnym magazynie, minimalizujemy czas oraz wydatki - powiedział Jacek Liszewski, Dyrektor ds. Frachtu morskiego w ROHLIG SUUS Logistics.

Połączenie Szanghaj-Poznań realizowane jest raz w tygodniu - statek wypływa z portu w Szanghaju w każdy weekend. Linia w pełni opiera się o serwis organizowany przez ROHLIG SUUS Logistics, dzięki czemu Klienci zyskują gwarancję terminu oraz stawki. Operator w ramach usługi oferuje też obsługę celną wraz z odroczonym podatkiem VAT, a także krajową dystrybucję przesyłek do odbiorców na terenie całej Polski.

ROHLIG SUUS ma już w swojej ofercie inne regularne połączenia drobnicowe z Dalekim Wschodem, np. na trasie z Szanghaju, Hongkongu, Ningbo i Yantian do Hamburga i Gdańska.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)