INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

ROHLIG SUUS Logistics rozwija się w Szczecinie

  • 29/10/2014, Warszawa

  • ROHLIG SUUS Logistics, prawdziwie kompleksowy operator logistyczny, zainwestował w Szczecinie w nowoczesny magazyn klasy A.

 
Dzięki temu zyskał realne możliwości, by świadczyć usługi logistyki kontraktowej na najwyższym poziomie. Co więcej, firma już obsługuje pierwszego klienta magazynowego na powierzchni 2 700 m2.

Z początkiem października br. szczeciński oddział ROHLIG SUUS Logistics przeniósł się do nowej siedziby, powiększając swoją przestrzeń magazynowo-terminalową oraz biurową. Obiekt klasy A w North-West Logistic Park to 4000 m2 magazynu wysokiego składowania, ok. 500 m2 powierzchni biurowej oraz dodatkowe doki, bramy i rampa do bezpośredniego rozładunku przesyłek.

Dobra lokalizacja (tuż przy trasie S3, 5 km od autostrady A6) i podwojone możliwości przeładunkowe terminala wpłyną pozytywnie na dalszy rozwój, jakość i szybkość serwisów drogowych, zarówno drobnicowych, jak i całopojazdowych. Tymczasem decyzja o uruchomieniu logistyki kontraktowej (zaawansowanych usług na powierzchni magazynowej), już zaowocowała pierwszą długoterminową umową podpisaną z firmą Cargotec, fińskim przedsiębiorstwem produkującym maszyny, dźwigi i podnośniki.

- Na rynku szczecińskim jesteśmy jedną z nielicznych firm oferujących kompleksowy zakres usług logistycznych. Nowoczesny obiekt klasy A, otworzył nam możliwość świadczenia usług logistyki kontraktowej, co dodatkowo wzmocniło naszą pozycję w regionie. Celem oddziału jest dalszy rozwój w Szczecinie, tak pod względem kompetencji, jak i liczebności zespołu - powiedział Marcin Grzelak, Dyrektor Oddziału Szczecin w ROHLIG SUUS Logistics.

Obok nowo otwartych usług logistyki kontraktowej, oddział w Szczecinie to od dawna uznane biuro planowania operacji i obsługi przesyłek morskich, agencja celna w porcie, a także część krajowego systemu dystrybucji drobnicowej oraz silny ośrodek przewozów całopojazdowych krajowych i międzynarodowych operatora.

O dynamicznym rozwoju oddziału w Szczecinie świadczy wzrost zatrudnienia. W ostatnim czasie do zespołu dołączyło 20 nowych osób, a 4 kolejne są w fazie rekrutacji. Finalnie w oddziale ma pracować ponad 60 pracowników.

- Strategiczna lokalizacja naszego parku logistycznego oraz doskonale przystosowane do potrzeb najemców powierzchnie logistyczne czynią nasz obiekt niezwykle atrakcyjnym miejscem do lokowania i rozwoju firm z branży logistycznej - podkreśla Pan Andrzej Rosiński Prezes Zarządu North-West Logistic Park w Szczecinie.
Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Jana Pawła II 66
05-500  Piaseczno
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)