INFORMATOR PRZEMYSŁOWY
Bezpośredni kontakt z firmami

60 skanów na sekundę na linii produkcyjnej

  • 05/01/2011, Kraków

  • Jedną z najbardziej pożądanych informacji w firmach produkcyjnych jest aktualny stan zleceń na liniach produkcyjnych.

 

Sytuacja na rynku i ciągła konkurencja zmuszają przedsiębiorców do poszukiwania rozwiązań, które usprawnią ich procesy produkcyjne. Jedną z najbardziej pożądanych informacji w firmach produkcyjnych jest aktualny stan zleceń na liniach produkcyjnych. Od tego na jakim etapie realizacji znajdują się plany produkcyjne zależy termin ekspedycji produkowanych wyrobów, termin zamówienia innych komponentów i temu podobne elementy wpływające na cykl płatności. Firmy produkcyjne inwestują w systemy zarządzające, które mają usprawnić kontrolę procesów produkcyjnych i jednocześnie wskazać, a w konsekwencji wyeliminować wąskie gardła, które są przyczyną przestojów linii produkcyjnych. Jednym z elementów takich systemów są skanery przemysłowe, które odczytując np. kody kreskowe pozwalają na bieżąco śledzić produkcję.

Jednym z producentów oferujących wsparcie w procesach automatycznej identyfikacji jest firma Microscan, reprezentowana w Polsce przez SKK S.A. Skanery przemysłowe tej firmy stosowane są w branżach transportowych, farmacji, samochodowej, elektronicznej, metalowej itp. Praktycznie każda gałąź przemysłu, w której wykorzystywane są kody kreskowe może zastosować czytniki i kamery Microscan.

Jednym z coraz częściej stosowanych kodów jest kod dwuwymiarowy, który umożliwia zawarcie dużej ilości danych na małej powierzchni. Firmy produkcyjne coraz częściej stosują takie symboliki kodów jak PDF 417, DataMatrix czy QR Code. Amerykańska firma proponuje wykorzystanie do odczytu tych symbolik, skanerów takich jak MS-4, MiniHawk czy Quadrus Mini, które dzięki odpowiednim interfejsom mogą przesyłać zawartość kodów poprzez RS232, RS422, RS485, USB czy Ethernet. Wykorzystując własne opatentowane rozwiązania Microscan oferuje narzędzia, które pozwolą na odczyt z prędkością do 60 skanów na sekundę z odległości nawet kilku metrów.

Producenci części samochodowych i elektroniki bardzo często wykorzystują kody wykorzystane w technologii DPM (Direct Part Marking), które nanoszone są bezpośrednio na powierzchni przedmiotu. Do odczytu takich kodów stosuje się specjalne skanery, które są wspierane przez odpowiednie oświetlenie poprawiające kontrast. Microscan jest jedyną firmą, która oferuje zarówno urządzenia do odczytu jak i specjalistyczne oświetlenie. Nie poprzestając na tym, amerykańska firma oferuje swoim klientom różnego rodzaju akcesoria w postaci fotokomórek, konwerterów, zasilaczy, przewodów itp. W swojej ofercie posiada również weryfikator kodów 2D, który pozwala na sprawdzanie jakości wydrukowanego kodu i zachowanie wyników badania w archiwum. Inne programy firmowane logo tej firmy pozwalają na sterowanie kamerami czy śledzenie produktów na linii produkcyjnej.

Oprócz samych urządzeń ważne jest również wsparcie jakie oferuje producent użytkownikom swoich produktów. Przy zakupie skanerów Microscan możemy liczyć na 36 miesięczną gwarancję, na szybką wymianę uszkodzonego urządzenia na nowe i oczywiście na szkolenia podnoszące kwalifikacje naszych automatyków, dostępne przez Internet.

Bez wątpienia amerykański producent urządzeń do automatycznej identyfikacji oferuje szerokie spectrum urządzeń i rozwiązań dla firm przemysłowych. Wspólnie z firmą SKK S.A. z sukcesem proponuje na polskim rynku wsparcie w systemach automatycznej identyfikacji.

Telefon
Zobacz telefon
Adres ul. Gromadzka 101
30-719  Kraków
POLSKA
(Kliknij żeby zobaczyć mapę)