AKALA FARAONE

Firma dysponuje najnowocześniejszymi technologiami w sektorze i posiada cztery zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 60.000 m. kw dla specjalnych drabin aluminiowych, rusztowań przenośnych itp.

Goleniów, Łozienica , zachodniopomorskie, Polska

O firmie AKALA FARAONE

Pierwszą działalnością grupy, utworzonej w roku 1969, przez Sabatino Faraone, była produkcja aluminiowych ram okiennych. Zdolność spółki do kompleksowej realizacji prac o zaawansowanym technologicznie profilu umożliwiła jej szybki rozwój w ciągu zaledwie 5 lat Faraone została przekształcona z firmy rzemieślniczej w przemysłową produkcję ram okiennych z nową fabryką w przemysłowym obszarze Tortoreto.

Rok 1979 wyznacza początek produkcji drabin aluminiowych, opracowanych przez Piero Faraone. Początkowo był to wydział w firmie produkującej ramy okienne. Kilka lat później uzyskała ona niezależność, stając się tym, czym jest dziś IMA SPA.

Wkrótce znak towarowy Faraone utrwalił swoją pozycję na gruncie krajowym oraz za granicą dzięki wysokiej jakości aluminiowych drabin, który to innowacyjny produkt szybko zastępował stosowane wówczas powszechnie drabiny drewniane.

Po 10 latach Faraone stał się absolutnym liderem ze znacznym udziałem w segmencie drabin roboczych zarówno na rynku włoskim jak i międzynarodowym. Wyróżnia nas szeroki zakres oferowanych produktów oraz przede wszystkim maksymalny poziom bezpieczeństwa gwarantowany użytkownikowi końcowemu.

Faraone jest częścią Komisji Europejskiej, która opublikowała normy dotyczące konstrukcji drabin.

W roku 1989 firma rozpoczęła projekt dwóch nowych linii produkcyjnych dla drabin aluminiowych oraz przenośnych rusztowań, wykonywanych zgodnie z normami DIN oraz Normami Europejskimi kiedy normy 626 lub DL81 jeszcze nie istniały, Faraone produkował możliwie najbezpieczniejsze wyposażenie.

GRUPA FARAONE DZIŚ

Dziś IMA SpA dysponuje najnowocześniejszymi technologiami w sektorze oraz posiada cztery zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 60.000 m. kw dla specjalnych drabin aluminiowych, rusztowań przenośnych, podnośników koszowych oraz ram okiennych. Siedziba główna znajduje się w Tortoreto (Te), ale zakłady znajdują się również w Polsce oraz Hiszpanii.

MISJA

Budowa wyposażenia do pracy na dużych wysokościach z zapewnieniem największej możliwej wygody i bezpieczeństwa, oferowanie prawdziwej szansy oszczędzenia czasu, wysiłku i pieniędzy.

Produkcja drabin obejmuje ogromny asortyment wyposażenia do pracy na dużych wysokościach. Oferujemy zarówno drabiny standardowe oraz specjalne w ponad 200 różnych modelach, ponieważ każde stanowisko pracy potrzebuje specjalnego typu bezpiecznej i wygodnej drabiny.

Polecane firmy w kategorii Wyroby żelazne i zaopatrzenie przemysłu

.C-CTU-4314871451