Używamy własnych plików cookie oraz stron trzecich, aby zwiększyć korzyści dla klienta i ulepszyć doświadczenie korzystania ze strony. Nawigowanie po stronie rozumiemy jako wyrażenie zgody na ich wykorzystanie. Aby uzyskać więcej informacji, proszę sprawdzić naszą politykę cookies

Codognotto Polska

Organizacja transportów drogowych międzynarodowych i krajowych, oraz transportów morskich pełnokontenerowych i drobnicowych.

Łódź, łódzkie, Polska

O firmie Codognotto Polska

Firma ma za zadanie pełnić rolę ogniwa łączącego własnych klientów z rynkami zbytu, zarówno krajowymi jak i międzynarodowymi. Codziennie pozostaje we wzajemnym kontakcie ze swymi klientami, upraszczając sprawy skomplikowane i rozwiązując sytuacje nieprzewidywalne.

Firma oferuje  transport drogowy oraz zintegrowana logistyka przy wykorzystaniu własnych magazynów oraz struktur dających możliwość zarządzania “logistyką” firm zamierzających poddać częściowej lub całkowitej tercjalizacji własne przepływy: zaopatrzenie w materiały pierwsze, zarządzanie materiałami przy linii, zarządzanie magazynami, dystrybucja.

Obecnie posiadamy 450(EURO 5) własnych pojazdów (wszystkie wyposażone w systemy Telematyczne-GPS), 1000 naczep(typu Standard/Mega/Tandem). W całej grupie zatrudniamy ponad 600 pracowników. Ponadto dysponujemy zintegrowanym certyfikatem jakości ISO 9001:2000, środowiska ISO 14001:2004 i bezpieczeństwa BHP OHSAS 18001.

Oferujemy równoczesnie pełną obsługę ładunków pełnokontenerowych jak i drobnicy morskiej w relacjach port-port, door-port, jak również z pełną obsługą dostaw do drzwi klienta, w oparciu o najbardziej jakościowe połączenia ze współczynnikiem on time sięgajcym 95%. Specjalizujemy się również w połączeniach krótkomorskich (short sea shipping) które w przypadku regularnych dostaw obniżają znacznie koszty transportu, są alternatywą dla rosnących cen paliw i konwencjonalnych dostaw ciężarówkami. Oferujemy również pełen zakres usług dodatkowych: - ubezpieczenie cargo towaru. - pełna obsługa celna w portach w Polsce oraz w Niemczech.

 • przeładunki, cross-docking, dodatkowe zabezpieczenie towarów, certyfikacja.
 • poprzez dostęp do systemów portowych i armatorskich pełna kontrola pozycji statków.

Posiadamy placówki praktycznie w całej Europie w samej Polsce posiadamy bazę w Ustroniu i biuro spedycyjne w Łodzi. Nasze główne rynki to wysyłki po kraju jak i rynki międzynarodowe: Czechy, Słowacja, Wielka Brytania, Włochy, Austria, Niemcy, Benelux, Węgry i Rosji. Posiadamy również  własne biura w Indiach i Singapurze, oraz sieć profesjonalnych agentów na całym Świecie.


USŁUGI:

 • Transport drogowy
 • Transport morski
 • Logistyka zintegrowana
 • Transport kombinowany
 • Ładunki drobnicowe
 • Usługi specjalne

Liczna flota pojazdów do dyspozycji gwarantuje przemieszczanie wielkich ilości towarów, natomiast różnorodność pojazdów ułatwia transport różnych kategorii towarów, w tym tych najbardziej trudnych do przewozu lub wielkogabarytowych.

Zastosowanie najnowocześniejszych systemów lokalizacji satelitarnej gwarantuje całą serię korzyści:

 • lepszą ochronę przewożonych towarów, dzięki stałemu monitoringowi pojazdów;
 • szybką realizację pilnych dostaw, poprzez wyszukiwanie pojazdów będących w bliskiej okolicy;
 • mniejsze skutki dla środowiska, co jest owocem eliminacji "pustych" przebiegów;
 • większe bezpieczeństwo kierowców, co jest konsekwencją przestrzegania czasu jazdy i odpoczynku przewidzianego prawem i monitorowanego z siedziby firmy.

Dokumenty do pobrania

 • Prezentacja ogólna Codognotto Group Pobierz

Polecane firmy w kategorii Transport i logistyka

.C-CTU-736384304