Klüber Lubrication Polska

Sprzedaż specjalistycznych środków smarowych (oleje, smary i inne) oraz doradztwo techniczne w zakresie tribologii.

Poznań, Polska

O firmie Klüber Lubrication Polska

Firma Klüber Lubrication z ponad 75 letnim doświadczeniem w sektorze środków smarowych została założona w roku 1929 przez Teodora Klübera w Monachium. Obecnie należy do koncernu Carl Freudenberg, Weinheim. Od roku: 1966. Mając 18 własnych spółek, oraz 14 zakładów produkcyjnych na całym świecie i wiele przedstawicielstw koncern Klüber Lubrication zatrudnia 1520 osób z czego 500 w Niemczech. W Polsce obecna od około 40 lat (do 1990 dystrybucja odbywała się przez miedzynarodowe biura handlu zagranicznego) od 1991 przedstawicielstwo w Polsce od 1 stycznia 1998 przekształcone w spółkę siostrzaną firmy Klüber.

Posiadamy własny magazyn na terenie Polski.
Jesteśmy na rynku wiodącym producentem specjalnych środków smarowych m.in.:
  • smarów plastycznych,
  • olejów smarowych syntetycznych i mineralnych,
  • past smarowych,
  • lakierów ślizgowych,
  • systemów powłok ślizgowych, powłok antykorozyjnych i oddzielających.

Dobrane surowce, wysoko kwalifikowani pracownicy, najnowocześniejsze urządzenia techniczne i surowe kontrole bezpieczeństwa zapewniają wysoką jakość naszych produktów. Normy ISO 9000, 9001, 14001, TS16949, NSF (USDA) H1 i H2, jeden z najsurowszych na świecie przepisów dotyczących środków spożywczych, czy też status degradowalności biologicznej, to tylko niektóre cele, które już zrealizowaliśmy. Dla dobra człowieka i przyrody produkujemy nie budzące zastrzeżeń, nietoksyczne smary specjalne, które wyróżniają się dużą żywotnością, wysoką stabilnością i są nadzwyczaj przyjazne dla środowiska. Że nie są to tylko puste słowa, zaświadcza nagroda miasta Monachium za zasługi dla ochrony środowiska. Świadczy o tym również fakt, że jako pierwsze w Monachium przedsiębiorstwo oceniane według rozporządzenia UE o audycie ekologicznym równocześnie stosujemy globalne zarządzanie środowiskiem.

Również w przemyśle odlewania ciśnieniowego jesteśmy partnerem, który w sprawach środków smarowych oferuje Wam najlepszy serwis i najlepsze rozwiązania. Dzięki nowym technikom i odpowiedniej ofercie dalece wyprzedzamy czas a przez to możemy być dla Państwa bardziej profesjonalni. Jesteśmy nie tylko producentem specjalnych środków smarowych lecz również kompetentnym partnerem do rozwiązywania zagadnień trybotechnicznych.

Nasze doświadczenia w technice stosowania, w badaniach i rozwoju, są podstawą do traktowania środków smarowych Klüber jako wartościowych elementów konstrukcyjnych. Firma Klüber oferuje optymalne rozwiązania trybotechniczne.

W doborze właściwych produktów jest Państwu pomocny nasz serwis techniczny.

Polecane firmy w kategorii Obrabiarki i narzędzia

.C-CTU-949948909