LOT CARGO

Biuro Cargo i Poczty PLL LOT S.A. zajmuje się przewozem cargo i poczty drogą lotniczą na siatce połączeń PLL LOT.

Warszawa, mazowieckie, Polska

O firmie LOT CARGO

Biuro Cargo i Poczty Polskich Linii Lotniczych LOT S.A. zostało utworzone w 1995 roku i od tamtej pory oferuje swoje usługi na najwyższym światowym poziomie. Naszym celem jest ciągłe umacnianie silnej pozycji na rynku przewozów towarowych do, z i przez Polskę. Nasza firma jest nowoczesna i dobrze zorganizowana, a nasi pracownicy są doświadczeni i kompetentni.

Dowodem wysokiej jakości usług jest Certyfikat Zgodności Systemu Jakości z normą ISO 9001-2000 wystawiony przez firmę Lloyd’s Register Quality Assurance.

Biuro Główne LOT Cargo mieści się w Warszawie przy ul. 17 Stycznia 39 i w Terminalu Cargo przy  ul.Wirażowej 35. Na terenie Polski posiadamy oddziały w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie i Gdańsku. Nasze biura za granicą znajdują się w Mińsku, Nowym Jorku i Chicago.

Poza naszymi własnymi biurami, nasze usługi są również oferowane przez sieć agentów i przedstawicieli na całym świecie, od Dalekiego Wschodu, przez:

  • Europę,
  • Afrykę,
  • aż po Amerykę Północną i Południową.

Zasięg LOT Cargo obejmuje najważniejsze miasta w Europie, a także USA i Kanadę, ale dzięki umowom zawartym z innymi liniami lotniczymi i przewoźnikami cargo, jesteśmy w stanie przesłać towar z każdego miejsca na świecie.

W ramach przewozów lotniczych oferujemy transport przesyłek standardowych i specjalnych. Flota Polskich Linii Lotniczych LOT S.A., będąca również flotą LOT Cargo, jest jedną z najnowocześniejszych na świecie, a nasi piloci posiadają bardzo dobre kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie. Wśród naszej załogi pracuje wielu medalistów międzynarodowych zawodów w dyscyplinach lotniczych.

Obecnie nasza flota liczy 51 samolotów, w tym 15 Boeingów o zasięgu od 2150 do 11700 kilometrów, 22 Embraery o zasięgu od 1500 do 3000 kilometrów i 14 ATR o zasięgu 1200 kilometrów. Oprócz samolotów pasażerskich oferujemy również transport samolotami frachtowymi, do Kanady i do Mińska na Białorusi.

W 2012 roku PLL LOT S.A. jako pierwszy przewoźnik w Europie otrzyma cztery z ośmiu zamówionych samolotów Boeing 787 Dreamliner. Zasięg Boeingów 787 w naszej flocie będzie wynosił 15200 kilometrów, a dzięki zastosowaniu najnowszej technologii przy produkcji tych statków powietrznych, czas lotów dalekosiężnych może być krótszy nawet o godzinę.

Bardzo ważną działalnością LOT Cargo jest regularny transport towarów drogą lądową, tzw. RFS (Road Feeder Service). Przewozy drogowe używane są najczęściej do transportu towarów, których waga lub rodzaj (materiały niebezpieczne) nie pozwala załadować na dany samolot.

Oferta przewozów drogowych LOT Cargo obejmuje transport z Warszawy do największych portów lotniczych w Polsce, a także do Europy Wschodniej, Europy Środkowej i do międzynarodowych hub-ów w Niemczech i Holandii.

Poza działalnością transportową prowadzimy również szkolenia oparte na programach IATA, z zakresu podstaw cargo i materiałów niebezpiecznych (szkolenie zatwierdzone przez Urząd Lotnictwa Cywilnego). Szkolenia prowadzone są przez doświadczony personel, który stale aktualizuje i pogłębia swoją wiedzę na kursach prowadzonych przez IATA.

Certyfikaty:

ISO 9001-2000

.C-CTU-2547351016