Oil&Steel

Europejski lider w sektorze podnoszenia obiektów i ludzi.

San Cesario sul Panaro, Modena, Wlochy

O firmie Oil&Steel

Powstanie firmy
Firma Oil & Steel SpA powstała w 1995 roku i od samego początku wyróżniała się jakością i innowacyjnością, które pozwoliły firmie w ciągu kilku lat znaleźć się na czołowej pozycji nie tylko na rynku włoskim, ale także, co ważniejsze, na europejskim.

Linia produktów Octopussy
W 1996 r. uwaga firmy skoncentrowana na rozwoju rynku opłaciła się, gdy firma jako pierwsza wprowadziła na rynek linię pojazdów gąsienicowych, wyposażonych w hydraulicznie obniżane wysięgniki stabilizujące o nazwie Octopussy. Wyjątkowa zwartość i wszechstronność produktu sprawiły, iż ten innowacyjny sprzęt stał się najlepiej sprzedającym się, również obecnie pozostaje on jednym z czołowych produktów Oil & Steel.

Pm Group S.p.A.

W połowie 2003 r. firma została wykupiona przez ówczesną firmę Autogru PM SpA (która następnie przeistoczyła się w PM Group SpA), która w ubiegłym roku została przejęta przez fundusz inwestycyjny BS Private Equity, celem tej operacji było stworzenie pierwszej wiodącej włoskiej grupy w sektorze podnoszenia (obiektów i ludzi).

Oil & Steel obecnie
Obecnie Oil & Steel SpA jest dynamiczną firmą, która jest liderem rynku na poziomie europejskim, z zarejestrowaną sprzedażą o wysokości ponad 50 mln euro. Jako część grupy PM Group SpA, jest jedną z pierwszych na świecie w sektorze pracy na wysokościach.

Polecane firmy w kategorii Podnoszenie, manipulowanie, przenoszenie

.C-CTU-736384218