Sabur

SABUR: oprogramowanie przemysłowe, sterowniki PLC, panele operatorskie, monitory i komputery przemysłowe, radiomodemy.

Warszawa, Polska

O firmie Sabur

Proponujemy naszym klientom najnowocześniejsze urządzenia i oprogramowanie dla automatyki dostępne na rynku europejskim. Ich zastosowanie gwarantuje innowacyjność i pewność aplikacji, a także zapewnia istotne oszczędności inwestycyjne i eksploatacyjne. Nasza oferta to rozwiązania oparte o produkty renomowanych wytwórców urządzeń i oprogramowania dla automatyki. Jesteśmy w Polsce wyłącznym dystrybutorem firm: Saia-Burgess, Wizcon Systems (Elutions Inc.), ESA elettronica, Ocean Data Systems, RACOM i ASEM.

Sterowniki swobodnie programowalne
Różnorodność modeli zapewniająca optymalny dobór funkcjonalności dla różnych typów instalacji. Rodziny sterowników PCS i PCD oraz moduły zdalnych We/Wy o unikalnych możliwościach konfigurowania pracy w sieciach. Programowane intuicyjnym pakietem Saia® PG5 Controls Suite.

Oprogramowanie raportujące i wizualizacyjne (SCADA/BMS, systemy do monitorowania, sterowania i diagnostyki urządzeń, procesów i systemów).Oprogramowanie przemysłowe Wizcon® Supervisor™ wielokrotnie nagradzane na polskim i światowym rynku. Dream Report™ to software w polskiej wersji językowej oferujący pełną funkcjonalność raportowania z systemów automatyki różnych producentów.

Podzespoły do automatyki
Liczniki energii elektrycznej, czasu pracy maszyn i impulsów, przekaźniki czasowe, silniki mocy ułamkowej (krokowe i synchroniczne), mikroprzełączniki, przełączniki panelowe, wyłączniki krańcowe i bezpieczeństwa, solenoidy i wiele innych.

Panele operatorskie: szeroka gama graficznych i tekstowych terminali, z matrycą dotykową, z klawiaturą, typu hand-held, Web-paneli, na platformie Windows oraz własnej.

Monitory i komputery przemysłowe: komputery panelowe z ekranem dotykowym o przekątnych 12”, 15”, 17”, z klawiaturą i ekranem LCD 15” typu TFT, montowane na szynie typu Rack, w obudowie mini tower. Niezawodność, wytrzymałość i europejska jakość.

Bezprzewodowe systemy transmisji radiowej dla użytkowników stałych i mobilnych. Radiomodemy obejmujące zakres częstotliwości od 140MHz do 900MHz, w tym ISM GSM/GPRS, z opcją GPS. Modele z interfejsem Ethernet zapewniają routing protokołu IP Oprogramowanie do projektowania, monitorowania i kontroli sieci radiowej.

Praktyczne zastosowania

Potencjał modernizowania systemów czy linii technologicznych za pomocą nowoczesnych układów sterowania i nadzoru jest ogromny. Zastosowanie systemów automatyki w najbardziej rozwijających się gałęziach przemysłu i gospodarki wciąż wzrasta również w Polsce, dzięki naszej obecności w Unii Europejskiej. Przykładem jest produkcja energii z odnawialnych źródeł, w ostatnich latach szczególnie dynamicznie rozwijająca się dziedzina na całym świecie i rosnące zapotrzebowanie na systemy automatyki w tego rodzaju przedsięwzięciach.
Rozwiązania proponowane przez naszą firmę są z powodzeniem stosowane w wielu sektorach gospodarki:
  • ciepłownictwo (węzły cieplne, komory cieplne, przepompownie, kotłownie i inne)
  • gospodarka wodna i ściekowa (stacje uzdatniania wody, oczyszczalnie ścieków, przepompownie, obiekty hydrotechniczne i inne)
  • elektroenergetyka (elektrownie, elektrociepłownie, systemy zasilania gwarantowanego, energetyka wodna, wiatrowa i inne)
  • automatyka budynkowa (HVAC, systemy bezpieczeństwa i nadzoru, rozliczanie mediów)
  • linie produkcyjne w wielu gałęziach przemysłu
  • morskie systemy automatyki
  • infrastruktura drogowa i tunele.
.C-CTU-955424155