Zakrem

Polski producent sprzętu do transportu wewnętrznego. Wyroby są wytwarzane w zakładzie w Grajewie. Sprzedaż prowadzona jest na terenie całego kraju.

Grajewo, Podlaskie, Polska

O firmie Zakrem

Firma powstała w 1952 roku. Założycielem i właścicielem był - już nie istniejący - Wojewódzki Związek Gminnych Spółdzielni "Samopomoc Chłopska". Od początku swego istnienia zakład specjalizował się w branży metalowej. Obok produkcji zajmował się usługami dla przedsiębiorstw:

 • kompleksową obsługą maszyn i linii produkcyjnych:
  • spożywczych,
  • masarniczych,
  • piekarniczych,
  • rozlewniczych,
  • urządzeń chłodniczych
  • oraz drobnymi usługami dla ludności.

Natomiast w zakresie produkcji zakład przez długi okres był wytwórcą urządzeń dla potrzeb (ważnych w ówczesnej Polsce dziedzin) górnictwa i wojska. Jednak kluczową i determinującą własny dział konstrukcyjny i technologiczny oraz całą załogę, była produkcja urządzeń transportowych. Pierwsze doświadczenia zdobyto już w latach pięćdziesiątych. W miarę upływu czasu wyroby zmieniały parametry techniczne, konstrukcyjne, wygląd estetyczny.

W roku 1990 - w okresie szybkich zmian politycznych i transformacji gospodarczych w Polsce utworzono niezależną finansowo Produkcyjno-Usługową Spółdzielnię Pracy ZAKREM.

Nowe realia gospodarki wolnorynkowej przyczyniły się do wytężonego wysiłku w kierunku postępu technicznego. Powstawały i powstają coraz to nowe produkty. Właśnie ta wytężona praca i wieloletnie doświadczenia w dziedzinie transportu wewnętrznego zaowocowały nową estetyką i jakością.

Podkreśleniem tych osiągnięć jest europejski standard wyrobów zgodny z wymogami bezpieczeństwa obowiązującymi w Unii Europejskiej dla wózków hydraulicznych. Czynniki te pozwoliły wyjść poza granice Polski. Produkty są dostępne, między innymi: w Niemczech, na Litwie w Rosji i w Białorusi.

Od 01.02.2011 r. przedsiębiorstwo zmieniło status prawny na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Aktualnie firma zatrudnia 79 osóby. Posiada własne zaplecze projektowo - badawcze, zautomatyzowane linie produkcyjne, własne służby handlowe i serwisowe.

Polecane firmy w kategorii Wózki widłowe, paletowe i pojazdy magazynowe

.C-CTU-736384103