Techniczny Podręcznik Magazynowania

 
220,17 zł 209,69 zł
SKU
203270
Podstawowe pojęcia z zakresu systemów składowania, urządzeń przeładunkowych oraz logistyki
Szczegóły

Celem publikacji jest zebranie i usystematyzowanie wszystkich podstawowych pojęć dotyczących różnych systemów magazynowych, jak również niezbędnych lub zalecanych mechanicznych, automatycznych i półautomatycznych środków transportu wewnętrznego przemieszczających składowane jednostki.

Podręcznik przedstawia również wszystkie aspekty, które należy mieć na uwadze przy projektowaniu i planowaniu magazynu, aby zapewnić jego maksymalną wydajność. Określenie decydujących czynników takich jak rodzaj posadzki, jednostki ładunkowej, przepływy towarów, umiejscowienie instalacji i zastosowane środki, zarządzanie procesami itp. pomogą osobom odpowiedzialnym za logistykę podjąć decyzję dotyczącą zastosowania w instalacjach odpowiednich systemów magazynowych i transportu.

Techniczny podręcznik magazynowania zawiera następujące rozdziały:

  1. Rozdział 1: Pojęcia wspólne dla każdego magazynu
  2. Rozdział 2: Jednostka ładunkowa - analiza
  3. Rozdział 3: Urządzenia przeładunkowe
  4. Rozdział 4: Systemy magazynowe
  5. Rozdział 5: Najlepsze rozwiązania magazynowe
  6. Rozdział 6: Projekt i  budowa magazynu
  7. Rozdział 7: Podsumowanie technicznego podręcznika magazynowania 

W publikacji zebrano najważniejsze aspekty dotyczące systemów magazynowych oraz ich rozwoju z uwzględnieniem nowych kierunków, od których w przyszłości będzie zależał strategiczny punkt widzenia logistyki magazynowej. Ostatecznym celem jest, aby magazyn zapewniał konkurencyjność w łańcuchu dostaw oraz aby możliwe było dostosowanie go do zmian, które mogą nastąpić w przyszłości, dotyczących zapotrzebowania, technologii, produkcji itp.

Więcej informacji
Więcej informacji
Oprawatwarda
Liczba stron410
RedakcjaMecalux S.A
Język Polski
ISBN978-84-608-6520-9